EN

Lida Pırlanta

1989 yılında temelleri atılan Lida, Türkiye mücevher endüstrisinin en önemli "değerli taş" firmalarından biri olarak faaliyet göstermektedir.

30 yılı aşkın süredir, "Pırlantalarda Güven" dendiğinde akla ilk gelen marka olan Lida, son derece geniş çeşitliliğe sahip ve "seçkin" nitelikteki stoğu ile pırlantalı mücevher kategorisinde faaliyet gösteren firmaların değerli taş tedariğindeki en önemli iş ortağıdır.

Dünyanın en seçkin pırlanta kesim merkezlerinden doğal taş tedariği gerçekleştiren Lida, yaptığı yüksek miktarlı satın alımlar ile önemli bir ölçek ekonomisi avantajına sahip olmakta, bu sayede en doğru taşları en doğru fiyatlarla iş ortağı olarak gördüğü müşterilerine sunmaktadır.  

Lida aynı zamanda global vizyonu ve uzun yıllardır uluslararası değerli taş pazarlarında ortaya koyduğu ticaret anlayışı ile yalnızca Türkiye’nin değil, global mücevher endüstrisininde saygın firmalarından biri haline gelmiştir.

Dünyanın en önemli mücevher merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı’nın kalbinde faaliyet gösteren Lida, yenilikçi vizyonu ile Türkiye mücevher sektörüne değer katmaya devam etmektedir.

LİDA HIGH JEWELLERY

Dünyanın en önemli elmas kesim merkezlerinden özenle seçilen eşsiz pırlantalar, Lida’nın mücevher ustalarının ellerinde, mücevher tutkunlarının zarafetini tamamlayan benzersiz tasarımlara dönüşür.

Lida High Jewellery atölyesinde tasarlanan her bir mücevher, tıpkı kullanılan her bir pırlanta gibi eşsizdir ve yalnızca "tek" üretilir. Lida mücevher tasarımcılarının, dönemin moda trendlerinden bağımsız "zamansız" tasarımları, deneyimli mücevher ustalarının ellerinde hayat bulur. 

Tasarlanan her bir mücevher "Lida Vizyonu" yansımasıdır ve "en iyi kalite", "adanmışık" ve "tutku" kavramlarını ifade eder.

Lida High Jewellery, mücevher dünyasının merkezi Kapalıçarşı Nuruosmaniye’deki Merkez binasında seçkin müşterilerine özel olarak hizmet vermektedir.

Global mücevher endüstrisinin seçkin fuarlarında da yer alan Lida’nın benzersiz tasarımları, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki seçkin mücevher tutkunları tarafından da tercih edilmektedir.

DEĞERLER;

Lida Pırlanta, güvenilirliği ile bilinir ve ticari faaliyetlerin yürütülmesi sırasında her zaman dürüst çalışma prensiplerine bağlı kalır.

Saygılarımızla;

  • Etik kaynaklardan pırlanta temin etmek
  • Endüstri ve iş ahlakını en üst düzeyde kullanmak 
  • Yerel ve uluslararası kabul görmüş ticari davranışlar içerisinde hareket etmek
  • Bireylerin hak ve hukuklarını korumak
  • Yeşil çevreyi korumak